Poštovani roditelji, na ovim stranicama možete pronaći informacije i zanimljivosti za naš dječji vrtić.

KLASA: 601-01/20-01/01

URBROJ: 2105-20-01-20-01

Oprtalj, 25. svibnja  2020. godine

Sukladno Pravilniku o upisima i mjerilima upisa djece u Program predškolskog odgoja pri školi, ravnateljica Osnovne škole – scuola elementare Milana Šorga Oprtalj – Portole, za Program predškolskog odgoja pri školi, objavljuje

OGLAS  ZA UPIS DJECE PREDŠKOLSKE DOBI U PROGRAM PREDŠKOLSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA ZA PEDAGOŠKU GODINU 2020./2021.

1. PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA UPIS

Da bi svoje dijete upisali u Program predškolskog odgoja pri školi, potrebno je popuniti i potpisati Zahtjev za upis djeteta u dječji vrtić pri osnovnoj školi Milana Šorga Oprtalj, (možete ga osobno podignuti u školi ili preuzeti sa web stranice škole). Ispunjeni zahtjev s pripadajućom dokumentacijom predaje se osobno u tajništvu škole, od 26. svibnja 2020.  do 5. lipnja 2020. god od 08:00 do 10:00 sati.

1. POTREBNA DOKUMENTACIJA

Uz ispunjeni zahtjev za upis djeteta u vrtić roditelj ili skrbnik obvezno prilaže:

1. Presliku rodnog lista ili izvatka iz matice rođenih djeteta,
  2. Presliku domovnice djeteta,
  3. Preslika osobne iskaznice majke / skrbnika djeteta,
  4. Preslika osobne iskaznice oca / skrbnika djeteta,
  5. Potvrdu o prebivalištu djeteta i roditelja (ne starije od 3 mjeseca),
  6. Ako dijete nema prebivalište na području Općine Oprtalj, prilaže se rješenje/ potvrda jedinice lokalne samouprave u kojoj dijete ima prebivalište kojim se odobrava sufinanciranje boravka djeteta u upisanom programu vrtića,
  7. Liječnička potvrda o obavljenom sistematskom zdravstvenom pregledu predškolskog djeteta.

Roditelji koji se pozivaju na neki od kriterija za ostvarivanje prednosti zahtjevu za upis dužni su priložiti:

1. Potvrde o radnom statusu roditelja / potvrde o zaposlenju ili dokaz o samostalnom obavljanju djelatnosti –rješenje, obrtnica /dokaz o statusu poljoprivrednika,
  2. Preslika rodnog lista ili izvadak iz matice rođenih za ostalu djecu u obitelji, kada je u obitelji više od troje djece,
  3. Rješenje o invalidnosti,
  4. Liječničku potvrdu specijaliste ili liječnika primarne zdravstvene zaštite o težoj bolesti roditelja, odnosno djeteta,
  5. Preporuku ili rješenje ovlaštenog organa ili službe za djecu s teškoćama u razvoju,
  6. Potvrdu Centra za socijalnu skrb o socijalnom statusu,
  7. Pravomoćnu presudu o razvodu braka za razvedene roditelje,
  8. druge dokaze kojima se dokazuje prednost pri upisu djeteta u Vrtić pri Školi.

1. UPIS

Rezultati upisa objavit će se najkasnije 30 dana od isteka roka za podnošenje zahtjeva na oglasnim pločama škole i na internetskoj stranici škole, u obliku liste.

Rješenje o upisu dostavlja se poštom i potvrđuje dostavnicom.

Protiv Rješenja o upisu podnositelji zahtjeva za upis imaju pravo žalbe koja se podnosi pismeno Školskom odboru u roku od 15 dana od obavješćivanja roditelja o rezultatu upisa.

Djeca primljena u vrtić, upisuju se na temelju Ugovora koji se sklapa najkasnije do 07. rujna 2020. godine, kada započinje nova pedagoška godina.

Ravnateljica:

Ljubica Puškar mag. educ. bio. i kem.

Zahtjev za upis djeteta nalazi se na pri dnu stranice.

OBAVIJEST O OTVARANJU DJEČJEG VRTIĆA PRI ŠKOLI

Poštovani,

obaviještavamo Vas kako će od 1. lipnja 2020. godine dječji vrtić pri školi nastaviti sa svojim radom za svu djecu.

Veselimo se ponovnom druženju.

DJEČJI VRTIĆ SE PRIVREMENO ZATVARA

od 13.03.2020. do daljneg

(u priloženim dokumentima Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o zatvaranju dječjeg vrtića)

PEDAGOŠKA GODINA 2019./2020. ZAPOČINJE  02.09.2019.

Temeljem čl. 11. Pravilnika o upisima i mjerilima upisa djece u Predškolski program pri Osnovnoj školi- scuola elementare Milana Šorga Oprtalj- Portole, KLASA:002-01/19-20/10, URBROJ: 2105-20-07-19-01, od 17. 05. 2019. Komisija za upis u Predškolski program pri Osnovnoj školi- Scuola elementare Milana Šorga Oprtalj - Portole u pedagoškoj godini 2019./2020. je na sjednici održanoj 9. 07. 2019. godine donijela sljedeću

ODLUKU
o upisu djece u Predškolski program pri Školi

I
U Predškolski program pri Osnovnoj Školi- Scuola elementare Milana Šorga Oprtalj- Portole u pedagoškoj godini 2019./2020. primljeni su:

1. Nadišić Mattia,
2. Rendulić Dominique,
3. Rendulić Michelle.

II

S rezultatima upisa Komisija će odmah nakon objave upoznati Školski odbor i osnivača Vrtića pri Školi.

III
Protiv odluke Komisije o rezultatima upisa podnositelji/ce zahtjeva za upis imaju pravo žalbe.
Žalba se podnosi Školskom odboru Škole u roku od 15 dana od dana objavljivanja odluke o rezultatima upisa na oglasnoj ploči Škole.

Klikom na odabranu sličicu otvorit će se dokument

ZAHTJEV ZA UPIS DJETETA U VRTIĆ

« Kolovoz 2020 »