UPUTE O UKLJUČIVANJU U NASTAVU NA DALJINU

Autor: Klaudia Stojnić, 13. 3. 2020.

Dragi naši učenici,

u nastavku ove obavijesti nalaze se upute za odvijanje nastave na daljinu za razrednu i predmetnu nastavu.

Za razrednu nastavu u privitku ove obavijesti (kada kliknete na "više"), postavljen je dokument sa uputama za praćenje razredne nastave na programu HRT3.

U nastavku (kada kliknete na "više"), nalazi se popis svih virtualnih učionica po razredima i po predmetima na platformi Microsoft Office 365 za škole i to u Yammeru.

Šaljemo upute za prijavu u sustav virtualnih učionica.

1.Idete na https://office365.skole.hr/default/login (ili u Google preglednik upišete

office 365 za škole)

2. Kliknete na AAI@EduHr Prijava

3. Upišete korisničku oznaku (skole.hr) i zaporku

4. Na sljedećoj stranici kliknete na Odvedi me na Office365

5. Od ponuđenih ikonica kliknite na Yammer

6. Kada se ulogirate u sustav, učenici trebaju poslati zahtjev za pristup grupi odnosno virtualnom razredu po predmetima koje pohađaju u redovnoj nastavi.

Virtualne učionice kreirali su vaše predmetne učiteljice i učitelji i tamo možete postavljati sva pitanja i  dobiti sva potrebna objašnjenja.

Napominjemo kako vam je dužnost i obaveza svakodnevno pregledavati virtualne učionice i truditi se izvršavati sve zadane zadatke koje vam postavljaju vaše učiteljice i učitelji.

Vaše će učiteljice i učitelji svakodnevno, prema vašem ustaljenom rasporedu sati, dodavati nove sadržaje u virtualne učionice.

Želimo vam svima uspjeh u radu i nadamo se kako se uskoro vidimo u našoj školici.

VAŠE UČITELJICE I  UČITELJI !

Slikovne upute za prijavljivanje u virtualne učionice:

Slika 1.

Kada se učenik prijavi u Yammer, potrebno je u gornjem lijevom kutu upisati naziv virtualne učionice, primjer: Oprtalj5 - geografija ( i tako za sve predmete) nakon toga zatražiti upis u grupu (Join Group)

Slika 2.

Pričekati da učitelj odobri upis u virtualnu učionicu.

Sretno!

P.S. U učionicu iz informatike nije potrebno ponovo se upisivati.

Uputa_Istarska_zupanija_nastavak.pdf (145.99 KB)
VIRTUALNE_UCIONICE_NA_YAMMER-u.docx (13.92 KB)