IZBORNI PREDMET INFORMATIKA - NOVO

Autor: Klaudia Stojnić, 20. 5. 2020.

Izborni predmet Informatike za učenike 1.-4. i 7. razreda

Poštovani roditelji!

Od sljedeće školske godine u osnovnim školama Republike Hrvatske, u sklopu kurikularne reforme, otvorena je mogućnost za učenike od 1. do 4. razreda uvođenja nastave izbornog predmeta informatika.

Izborni predmet Informatike za učenike 1.-4. i 7. razreda

Poštovani roditelji!

Predmetnim kurikulom predviđeno je da se nastava izbornog predmeta Informatike odvija 2 sata tjedno.
Kurikul predmeta informatika, odgojno-obrazovne ishode prema razredima i domenama možete pogledati na poveznici:

U našoj školi su osigurani svi tehnički uvjeti za implementaciju nastave informatike učenicima razredne nastave. Prema broju učenika koji se opredijele za pohađanje nastave informatike Škola će zaposliti učitelja/icu informatike koja će raditi s učenicima razredne nastave.

Opredjeljivanje učenika, odnosno roditelja za pohađanje (ili  odustajanje od pohađanja) izbornog predmeta daju roditelji najkasnije do 30. lipnja tekuće školske godine, a kako želimo osigurati stručnu osobu za rad u našoj Školi izjašnjavanje roditelja učenika sadašnjeg 1.,2. i 3. razreda trajat će do 31. svibnja. Roditelji naših budućih učenika prvog razreda će se za sve izborne predmete opredjeljivati pri upisu u školu.

Potpisivanjem Suglasnosti za pohađanje nastave izbornog predmeta taj predmet postaje obvezan do uskraćivanja suglasnosti roditelja.

Napomena za roditelje učenika u 6. razredu:

Informatika u osnovnoj školi ima status obveznog predmeta u 5. i 6. razredu, a u svim ostalim razredima je izborni predmet. Iz tog razloga i roditelji učenika 6. razreda potpisuju i predaju Suglasnost o pohađanju nastave informatike u 7. razredu.

Suglasnost se nalazi u privitku.

SUGLASNOST_INFORMATIKA.docx (16.00 KB)

« Kolovoz 2020 »