Datum objave: 4. siječnja 2024.
Kategorija: Knjižnica | Naslovnica

Digital Bookmark Exchange Project 2023.

Druge godine za redom naša se škola prijavila na projekt u kojem sudjeluju škole iz cijeloga svijeta. Radi se o Bookmark Exchange Projectu, odnosno Međunarodnoj razmjeni straničnika, što ga svake godine u mjesecu školskih knjižnica organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL), a cilj je razmjena straničnika između škola. Svake se godine uparuju različite škole, kako bi svaka škola upoznala što više različitih kultura i običaja iz cijeloga svijeta.

Osnovna škola Milana Šorga za partnere je dobila tri škole (Shree Mota Kandagra primary school, Gundala Girls School i Kumar primary school)  iz Indije (Kutcha, Gujarat, Indija).  Učenici 7. i 8. razreda bili su kreativni i s veseljem izrađivali i oslikavali straničnike.

Straničnici