Datum objave: 28. travnja 2024.

KREATIVNA RADIONICA IZRADE TAKUINIĆA ZA EURIĆE NA 35. DRŽAVNOJ SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA U POREČU- 28.09.2023.

Naša mala učenička zadruga imala je čast održati kreativnu radionicu za sudionike 35. Državne smotre učeničkih zadruga koja se održala 27.-29-09.2023.u Poreču.

Predstavili smo im naš glavni proizvod sa županijske smotre- mali novčanik za sitne eure, Takuinić za euriće. Aktualno sa promjenom valute i potrebom za ovako praktičnim rješenjem. Uz to smo bili i ekološki osviješteni pa su svi naši novčanici sašiveni od starih jeans hlača koje nismo bacili već im našli novu namjenu.

Polaznici su izrađivali male linoreze sa motivima riba. Matrice su bojama za svilu otiskivali na male novčanike koje smo sašili za ovu priliku.

Bilo je vrlo aktivno i veselo. Tražilo se mjesto više, a bome i takuinić više.