Datum objave: 27. prosinca 2023.
Kategorija: Naslovnica

TERENSKA NASTAVA – JAMA ŽIVOTA I SMRTI, PONOR BUTORI I ISTARSKA PUSTINJA

29. studenog učenicima naše škole organizirana je terenska nastava u sklopu projekta zavičajne nastave pod nazivom „Podzemni svijet našeg zavičaja“. Uz stručno vodstvo članova speleološkog društva Buje učenici su posjetili Jamu života i smrti u Šegalinima. Uz speleologa Matu Mekiša učenici su razgledali pećinu te mogli uočiti razliku između jame i spilje. Pokazno spuštanje u jamu speleologinje Tamare Lubiana bilo je jako zanimljivo jer je u jamu spustila i dron, a učenici su VR naočalama mogli vidjeti kako izgleda podzemlje. Nakon razgleda jame učenici su posjetili ponor i slap Butori. Najveća zabava uslijedila je posjetom Istarskoj pustinji, ogoljeno područje fliša blizu Šterne. Učenici su neumorno trčali i klizali po brežuljcima i udolinama pustinje. Terenska nastava bila je jako zanimljiva, poučna i zabavna.