Datum objave: 25. travnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Planinarenje povodom Dana planeta Zemlje

Povodom Dana planeta Zemlje, 22. 4. 2024. godine učenici od prvog do osmog razreda sudjelovali su na terenskoj nastavi iz geografije i vjeronauka, a koja je bila organizirana u mjesto Lanišće te ćićarijsko izletište „Korita“. Prvi dio terenske nastave odnosio se je na posjet Lanišću, s naglaskom na upoznavanje učenika s likom i djelom istarskog blaženika, Miroslava Bulešića. Učenici viših razreda su uz vodstvo tamošnjeg župnika razgledali spomen sobu blaženika te pogledali kratak video o njegovom mučeništvu. Potom smo se uputili u mjesto Brgudac, odakle kreće staza prema izletištu „Korita“. Učenici su s lakoćom savladali jednosatni uspon na Ćićariju, posjetili Korita, popili čistu izvorsku vodu te uz društvene igre i druženje proveli vrijeme na čistom planinskom zraku te tako prikladno, u prirodi obilježili dan naše planete.

Sanja Maružin, učiteljica geografije