Datum objave: 22. travnja 2024.

Smotra učeničkih zadruga u Vinkovcima

11. 10. 2019.

Naša učenička zadruga Istarski vrhi sudjelovala je na 31. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Smotra se održala u Vinkovcima od 8. do 11. listopada. Zadrugari su u Vinkovce otišli osvojivši prvo mjesto na Županijskoj smotri učeničkih zadruga koja se u Puli održala 24. svibnja ove godine.

Učenička zadruga je mjesto na kojemu se čuvaju bogatstvo i ljepota tradicije, ali i zajednica u kojoj se usvajaju nove ideje, razvija stvaralaštvo, zajedništvo i suradničko učenje. Na Smotri se predstavilo ukupno 103 zadruge i to 64 učeničke zadruge s izložbenim prostorima, 6 učeničkih zadruga s istraživačkim radovima, 21 učenička zadruga kao voditelji županijskih izložbenih prostora s izložbenim primjercima svih učeničkih zadruga pojedine županije.

Rad naše zadruge predstavili su zadrugari Doris Suvajac i Valentino Videc, učenici šestog razreda. Prateći temu zavičajne nastave “Tartuf – dragulj našeg kraja”, na našem izložbenom stolu pod nazivom „Daj šapu“ našli su se motivi namjenjeni našim četvernožnim prijateljima.