Datum objave: 22. travnja 2024.

Smotra učeničkih zadruga u Vinkovcima

18. 10. 2018.

30. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske, održana je od 11. do 14. listopada 2018. Vinkovcima. Manifestacija je to koja predstavlja festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih, a svoje proizvode prezentiralo je 78 najboljih učeničkih zadruga iz 21 županije iz Hrvatske i jedna iz inozemstva. Istraživačke radove izvedene u programu učeničke zadruge prezentiralo je 8 učeničkih zadruga, a na Smotri se održalo i 14 pokaznih kreativnih radionica za sudionike i posjetitelje Smotre.

Smotra je protekla u vedrom raspoloženju, druženju i razmjeni iskustava a okupila je više od 380 sudionika. Dvije su škole domaćini ove manifestacije, a to su Osnovna škola Vođinci koja ima jednu od najstarijih zadruga u Hrvatskoj i Srednja strukovna škola Vinkovci.

Otvaranje Smotre, prigodnim programom uljepšali su djelatnici i učenici škola domaćina. Otvaranju Smotre nazočili su mnogi uvaženi gosti koji su svojim dolaskom i obraćanjem odali priznanje mladim zadrugarima i njihovim voditeljima za marljiv rad, vrijedna postignuća, kreativnost i poduzetništvo u učeničkom zadrugarstvu.

Posebna nam je čast i zadovoljstvo što je trud i rad naše učeničke zadruge „Istarski vrhi“  bio prepoznat još pri Županijskoj smotri učeničkih zadruga te smo izabrani  kao predstavnici Istarske županije. Na smotri su našu učeničku zadrugu predstavljale Antonia Tušćan, učenica 5. razreda i učenica Natalija Zanko, učenica 6. pod vodstvom voditeljice zadruge učiteljice Dine Kotiga i učiteljice Ivane Kmet. Učenice su članovima prosudbenog  povjerenstva prikazale svoje proizvode i prezentirale praktičan rad te rad i postignuća svoje zadruge.